Školský výlet – Habakuky

Želanie sa vyplnilo a návšteva rozprávkovej dediny Habakuky sa obišla bez dažďa, ba dokonca aj so slniečkom. V dedinke s originálnou atmosférou slovenských rozprávok si žiaci pozreli interaktívne divadelné predstavenia rozprávok Medníkový domček, Tri zakliate kniežatá a Tri citróny. V domčekoch s originálnou rozprávkovou architektúrou videli ukážky ľudových remesiel, vyskúšali si rezbárstvo i zdobenie medovníkov. V rozprávkovom svete Habakuky sa platí originálnou rozprávkovou menou – mincami HABAKUKY. Po zámene mincí v zmenárni mohli navštíviť obchodný dom "Kurník šhopa senter“ a kúpiť si niečo rozprávkové na pamiatku.

Tento výlet bol pre všetkých čarovný, pretože zažili "habadej kukov" a prekvapení.

Mgr. Z.Lukáčová