Na muzikáli Osem rozhnevaných žien

Pedagógovia a študenti pokladajú tento projekt za svoje výnimočné dielo, ktoré využilo najlepší herecký a spevácky potenciál študentov hudobno-dramatického umenia, klasického tanca, operného spevu a kompozície. Našim žiakom sa predstavenie tiež páčilo, čoho dôkazom bol aj dlhý potlesk, ktorým mladých umelcov odmenili.

Príbeh – Spolužiak Miro objaví po svojom prestupe na konzervatórium svoju prázdninovú lásku Mirku. Hneď sa k nej nechce priznať, ale napíše jej zaľúbený list, ten však zostane v zošite. Nájde ho spolužiačka, ktorá si zošit požičala. Zvolá na internátnu izbu všetky dievčatá (8), aby spoločne vypátrali, o ktorú z nich ide. Všetky sú do Mira zamilované a každá si myslí, že je to práve ona. Pri týchto nočných rozhovoroch ich niekoľkokrát vyruší vychovávateľka. Miro sa vyberie sa na izbu svojej vyvolenej, aby ju oslovil a vyznal jej lásku. Vystraší ho však „babinec“, preto sa zháči a vyjachce zo seba, že si prišiel požičať čaj. Miro však po čase naberie znovu odvahu a vracia sa na izbu, aby Mirke povedal o svojich citoch. Obaja si všetko vysvetlia a padnú si do náručia. Nakoniec aj vychovávateľka podľahne dojímavej chvíli a zaspieva si s dievčatami ódu na lásku.

Mgr.L.Balážová