Športové stretnutie Tribečskej so ZŠ z Luhačovíc

V utorok 7. októbra 2014 táto škola opäť privítala športových reprezentantov z Luhačovíc. Bola to však len skromnejšia výprava šestnástich športovcov s dvoma pani učiteľkami so zameraním predovšetkým na ľahkoatletické disciplíny. Mgr. Gabriela Herodeková, riaditeľka školy, vzácnych hostí privítala a nasledoval už organizačný rozpis súťaží. Celý športový program pripravili hlavne Ladislav Vozár a Jozef Kakula, ale pomohli aj ďalší pedagógovia a pracovníci školy. V atletických súťažiach to bol individuálny trojboj, ktorý pozostával zo skoku do diaľky, behu na 60 m a z vytrvalostného behu na 500 m pre mladších žiakov a žiačky a 1000 m pre starších. V súčte atletických disciplín dievčat zvíťazili Luhačovice len veľmi tesne, no v súťaži žiakov to už bolo oveľa presvedčivejšie. Táto škola má ale pre ľahkú atletiku veľmi dobré podmienky. Po týchto disciplínach vyhrávali Luhačovice 2 : 0. Vo futbale žiakov zvíťazila Tribečská vysoko 12 : 2. Matúš Martiška strelil päť gólov, Filip Novotka štyri a Kristián Kyčerka tri góly. V zápase florbalistiek to bola tiež presvedčivá výhra domácich 6 : 1. V celkovom súčte to bolo 2 : 2, ale vzhľadom na to, že atletika bola preferovaná a hostia boli počtom športovcov limitovaní, Tribečská prenechala víťazný pohár pre Luhačovice. Pani riaditeľka školy ukončila celé stretnutie bohatým odovzdávaním desiatok diplomov a medailí za prvé tri miesta vo všetkých disciplínach všetkých štyroch kategórií i za celkové umiestnenie jednotlivých súťažiacich. Bolo to dynamické a vydarené stretnutie oboch škôl a veľmi blízkych národov a štátov.

Základnú školu Tribečskú v atletických disciplínach reprezentovali títo žiaci a žiačky: mladší žiaci – Dávid Žikavský 6. A, Dominik Kubina 6. B, Kristián Kyčerka 7. D, Šimon Bilec 7. C. Starší žiaci – Andrej Škreko 8. B, Michal Priecel 8. C, Adam Arpáš 9. C, Matúš Martiška 9. C; mladšei žiačky – Michaela Gieciová 6. A, Sabina Martišková 6. C, Michaela Hodálová 7. C, Michaela Krajčová 7. C. Staršie žiačky – Aneta Klačanská 8. C, Monika Krošláková 8. C, Simona Röhmanová 9. A, Monika Gurmusová 9. B. Viacerí žiaci a žiačky dosiahli v atletickom trojboji veľmi dobré výsledky. V kategórii staršie žiačky obsadila 1. miesto Aneta Klačanská a tretie Monika Krošláková. Medzi staršími žiakmi obsadil Adam Arpáš 2. miesto a v kategóriách mladší žiaci a mladšie žiačky skončili na 3. mieste Šimon Bilec a Michaela Krajčová.

Mgr. Gejza Sitkey