Školské kolo olympiády v anglickom a v nemeckom jazyku 2014

V písomnej časti pracovali žiaci s gramatickými javmi, slovnou zásobou a čítaním s porozumením. V ústnej časti museli súťažiaci vytvoriť príbeh podľa daného obrázka. Maximálny počet bodov za písomnú časť  bol 35 bodov, za ústnu časť 10 bodov.

Umiestnenie:

Kategória 1A:

1. miesto Kristína Trnovská 7. A
2. miesto Romana Hanová 7. C
3. miesto Adriana Novotná 7. A

Kategória 1B:

1. miesto David Pokus 9. A
2. miesto Monika Gurmusová 9. B
3. miesto Samuel Ďurkáč 8. A

Víťazi školského kola budú reprezentovať našu školu v okresnom kole 14. januára 2015.

Dňa 10. 12. 2014 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku. V kategórii 1 A súťažilo 9 žiakov, v kategórii 1B 7 žiakov. Svoje vedomosti z gramatiky uplatnili v písomnom teste, po ktorom nasledovala práca s textom. Žiaci si museli poradiť s neľahkou slovnou zásobou a pochopiť náročné vetné konštrukcie.

Umiestnenie:

Kategória 1A:

1. miesto Karolína Štefkeje 7. D
2. miesto Lukáš Gábel 7. A
3. miesto Adriána Danihelová 7. C

Kategória 1B:

1. miesto Rastislav Macko 9. B
2. miesto Simona Strejčková 8. C
3. miesto Tomáš Gábriš 8. A

Víťazi školského kola budú reprezentovať našu školu v okresnom kole 13. januára 2015.

Všetkým žiakom ďakujeme za účasť, víťazom blahoželáme a držíme palce v okresných kolách!

PaedDr. Anna Godálová