ZENIT – Domáca súťaž číslo 1 – Robotika

Výnimočnosť  tejto aktivity pre špecifický  zámer – tvorivou, zážitkovou, hravou formou blízkou vekovému vnímaniu žiakov priblížiť formu, obsah odborného vzdelávania a prípravy na budúce povolanie.

V dňoch 3. a 4. februára 2015 súťažil naš tím v priestoroch Strednej odbornej školy technickej v Trenčíne v kategórii robotika.
V tejto kategórii  za nás bojoval sútažný tím, dvojica Adam Herda z IX.A a náš bývalý žiak Jakub Krošlák z SPŠ Piešťany. Súťaže sa zúčastnilo 13 tímov z celého Slovenska. Súťaž pozostávala z teoretickej časti (test) a praktickej časti. Teoretickú časť – test z oblasti informatiky, robotiky a fyziky vypracoval žiak ZŠ a praktickú časť realizovali podľa zadania spoločne. Napriek silnej konkurencii z celého Slovenska sa nášmu tímu podarilo získať 2. miesto a obhájiť tak svoju pozíciu favorita z predchádzajúceho ročníka súťaže, kedy skončil  taktiež na 2. mieste.

Za získané umiestnenie žiakom srdečne blahoželáme.

Ing. Rastislav Gaži