Mandala pre Alexa

Slová Alexovej mamičky: ,,Určite každý jeden pobyt a cvičenie nás posunulo dopredu. Malý mal pred začatím prvého pobytu metódou TheraSuit chrbátik úplne slabý, nedokázal sedieť rovno a dobre udržať hlavičku. I keď to ešte nie je dokonalé, dnes vie sedieť pekne vystretý, uvoľnilo sa stuhnutie na nohách, dokáže si vziať predmet a lepšie udrží rovnováhu. V neposlednom rade ho tieto rehabilitačné pobyty posunuli aj po mentálnej stránke. Možno pre niekoho nie sú tieto pokroky veľké, no pre nás znamenajú veľmi veľa a dávajú nám nádej priblížiť sa k nášmu snu a cieľu, aby Alex raz mohol chodiť a byť ako-tak samostatný, lebo hlavičku má v poriadku, len to telíčko neposlúcha. Ďakujeme za každý vrchnák."

Zbierka plastových uzáverov v našej škole vyvrcholila 15. apríla 2015 na školskom ihrisku, kde deti z 2. C vytvorili z nazbieraných uzáverov farebnú mandalu
(slovo mandala pochádza zo sanskritu a voľne preložené znamená kruh). Jej vytvorenie bolo nielen veľkou skúškou trpezlivosti pre deti, ale radi by sme jej dali ďalší zmysel, a to tým, že fotografia vytvorenej mandaly bude motívom na pohľadniciach. Tie sa budú predávať v rámci júnového vydania školského časopisu a výťažok zo zbierky pôjde, samozrejme, na Alexov účet. Čo dodať na záver? Okrem toho, že zbierka pokračuje, ešte raz ĎAKUJEME. Za každý uzáver, aj za poznanie, že našej škole nie je výraz altruizmus cudzí...

Mgr. Mária Halmová