ZŠ Tribečská o okrese Topoľčany v športových súťažiach v školskom roku 2014/2015 na 3. mieste
Svedčí to o stabilnej práci so športovými kolektívmi a náväznosti práce z mladších na starších žiakov. Ide predovšetkým o kolektívne športy, pretože aj individuálne výkony, hlavne v atletických súťažiach, sa zratúvajú do kolektívneho hodnotenia ako celku výsledkom každej školy.

Športové súťaže sú nielen o športovom majstrovstve, no aj o motivácii nielen žiakov a žiačok, ale aj učiteľov telesnej výchovy. Pre úspešných žiakov a žiačky ako športovcov je to v tomto veku veľkolepý pocit, ak kolektív dosiahne úspech. Telesná či športová výchova je hlavne v dnešnej dobe prostriedkom, ktorý je veľmi dôležitý v rozvoji vlastností detí, ktoré sa v počítačovej dobe strácajú.

Mgr. Gejza Sitkey