Testovanie 5
Koordinátor Testovania 5, výchovný poradca Mgr. Ivan Vőpy, sa postaral o prípravu a organizáciu testovania v našej škole. Žiaci so zdravotným znevýhodnením vzdelávaných formou školskej integrácie podľa individuálneho programu sa netestovali. Testovanie žiakov so zdravotným znevýhodnením bolo realizované iba na vybraných školách na vzorke 1000 žiakov.

Testovania sa v našej škole zúčastnilo 50 piatakov z 56 prihlásených, ktorí boli rozdelení do štyroch skupín. V každej skupine na korektný priebeh testovania dohliadal externý dozor. Žiaci začali testom z matematiky, v ktorom riešili počas stanoveného času (60 minút) 30 pomerne náročných úloh. Po testovaní z matematiky žiaci rovnako postupovali v testovaní zo slovenského jazyka a literatúry.

Výsledky testovania sprístupní Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania v priebehu mesiaca december.

Mgr. Tomáš Kováčik