Deň Zeme v knižnici
Do činností sa zapojili žiaci rôznych ročníkov:

Štvrtáci zo 4. C kreslili plagáty v anglickom jazyku, na ktoré načerpali námet ako aj slovnú zásobu z pesničky „We’re going GREEN“ – Správajme sa ekologicky.

Žiaci 6. C triedy vyrobili pútače ku Dňu Zeme, na ktoré použili obrázky s typickými symbolmi ochrany našej planéty. Porozprávali si medzi sebou ako môžu šetriť surovinami, najmä vodou a elektrinou. Za odvedenú prácu dostali šťavnatú odmenu – jablko.

Chlapci a dievčatá z 5.A si pozreli prezentáciu o našej planéte, diskutovali o triedení a recyklácii odpadu, o ohrozených druhoch zvierat, vymýšľali zaujímavé slogany, kreslili ekopútače,  zapojili sa do kvízu orientovaného na oblasť ekológie a ochrany prírody.

Tešíme sa z množstva ich názorov, ale najmä uvedomenia si, že príroda nie je závislá od nás, no práve naopak my od nej. Našou spoločnou ambíciou preto je chrániť ju aj pre ďalšie generácie.

Školské knihovníčky