Zdravo na Tribečskej (zdravé chutné prílohy a súťaž)
Svetový deň jedla sa oslavuje od roku 1945. Podnetom na jeho ustanovenie bolo založenie Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo, ktorá patrí pod OSN. Svetový deň jedla a výživy zdôrazňuje potrebu zdravého stravovania sa. Preto celý tento týždeň v rámci projektu „Zdravo na Tribečskej“ sú pre všetkých stravníkov v našej školskej jedálni pripravené k hlavným jedlám zdravé prílohy. Každý deň sa môžete tešiť na ovocie a zeleninu navyše. Budete si môcť vybrať z pestrej ponuky ovocných a zeleninových šalátov, a tak isto rôzne druhy čerstvého ovocia a zeleniny. Presný rozpis nájdete v informačných plagátoch (pozri príloha).

V rámci projektu „Zdravo na Tribečskej“ pani riaditeľka školy Mgr. Gabriela Herodeková vyhlasuje súťaž o najlepší zdravý recept. Ak sa chcete do súťaže zapojiť, stačí sa do konca tohto týždňa, teda do 14. októbra 2016, prihlásiť u pani vedúcej školskej jedálne p. Božikovej, ktorá vám podá bližšie informácie.

Veríme, že vás inšpirujeme jesť zdravšie aj doma. Lebo ako sa hovorí Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie.

Mgr. Anna Krajčíková