Florbalisti postúpili z ťažkej skupiny do okresného finále

Jedna zo skupín  sa odohrala 18. novembra 2016 v telocvični Strednej odbornej školy drevárskej v Topoľčanoch. Bola to výkonnostne veľmi silná skupina škôl, kde má florbal žiakov kvalitatívne silnú tradíciu.  Súpermi ZŠ Tribečskej boli ZŠ Škultétyho, Gymnázium Topoľčany a ZŠ Ludanice.

Florbalisti Tribečskej zvíťazili vo všetkých troch zápasoch, v ktorých ani raz neprehrávali. Hrali sebavedome, zodpovedne a obetavo. Bola to kvalitná hra smerom dopredu i dozadu podložená kondične a hráči dokonale využili aj svoju fyzickú prevahu, a tak sa stali zaslúžene jedným z víťazov zo štyroch postupujúcich  do záverečného turnaja tejto súťaže, ktorý sa odohrá 28. novembra 2016 v prašickej telocvični. Dramatický bol súboj o celkové prvé miesto  so ZŠ Škultétyho, v ktorom  si Tribečská udržala vedenie o gól, pretože remíza vďaka lepšiemu celkovému skóre by posunula na prvé miesto ZŠ Škultétyho, večného rivala Tribečskej. Florbalisti z Tribečskej majú veľkú šancu uspieť  aj v okresnom finále, pretože už budú môcť počítať aj s Purdom, Kubinom a Žikavským, ktorí v skupinových zápasoch pre objektívne príčiny hrať  nemohli.

Výsledky turnaja:

Škultétyho – Ludanice  2 : 1
Tribečská – Gymnázium 3 : 1 (góly Tribečskej Daňo 2, Mukuláš)
Škultétyho – Gymnázium 7 : 1
Tribečská – Ludanice 3 : 1 (Mikuláš, Gábel, Daňo)
Tribečská – Škultétyho 3 : 2 (Daňo 2, Varinský)
Ludanice – Gymnázium 7 : 1

Konečná tabuľka skupiny:

1.       ZŠ Tribečská  3  3 0 0   9 : 4     6

2.       ZŠ Škultétyho 3  2 0 1 11 : 5     4

3.       ZŠ Ludanice   3  1 0 2   9 : 6     2

4.       Gymnázium    3  0 0 3  3 : 17    0

Tribečskú reprezentoval tento kolektív florbalistov: Tomáš Bohuš 6. B, Sabastian Kain, František Varinský (obaja 8. B), Lukáš Gábel 9. A, Jozef Hrdý 9. B, Jakub Daňo, Kristián Kyčerka, Jakub Mikuláš a Matúš Dudáč (všetci  9. D).

Mgr. Gejza Sitkey