Florbalistický darček k jubileu školy
Tribečská sa stala dlhodobo najúspešnejšou školou v okrese Topoľčany vo florbale mladších a starších žiačok. Tieto dve kategórie sa už zúžili len na jednu. Mladšie žiačky viackrát zvíťazili v majstrovstvách okresu, dvakrát zvíťazili v majstrovstvách kraja a dvakrát sa zúčastnili aj majstrovstiev Slovenska. Aj staršie žiačky či už len žiačky viackrát zvíťazili v majstrovstvách okresu Topoľčany, raz zvíťazili v majstrovstvách Nitrianskeho kraja a zúčastnili sa aj majstrovstiev Slovenska. V celoslovenskom súperení obsadili tieto kolektívy 5. a ž 8. miesto, čo sú určite veľmi cenné výsledky.

V školskom roku 2016/2017 vyhrali okresné majstrovstvá florbalové kolektívy žiačok i žiakov Tribečskej. Je to určite ojedinelý úspech, keď žiaci a žiačky jednej školy vyhrali obe najvyššie okresné súťaže. Je to akýsi darček či skôr dar škole a sebe samým, keď si táto škola v roku 2017 pripomína 50. výročie jej založenia alebo otvorenia. Tieto športové kolektívy teraz čakajú majstrovstvá Nitrianskeho kraja. Žiaci sa tohto finálového nitrianskeho krajského turnaja zúčastnia 11. januára 2017 a žiačky o dva dni neskôr.

Mgr. Gejza Sitkey