Okresné kolo dejepisnej olympiády
Do okresného kola postúpili tí žiaci, ktorí sa v školskom kole umiestnili na 1. a 2.  mieste.

Našu školu reprezentovali títo žiaci: Kristína Trnovská (9. A), Tomáš Zdychavský (9. B), Filip Pinďar (8. B), Matúš Dobiáš (8. B), Alexej Pokus (7. A), Liliana Hallová (7. B), Tomáš Bohuš (6. B) a Damián Joščák (6. A).

Žiaci mali vypracovať test, ktorý obsahoval pre 6.a 7.ročník tému Uhorsko za vlády Anjouovcov a pre 8. a 9. ročník tému Storočie osvietenstva a rozumu v národných dejinách. Test obsahoval aj otázky z regionálnej histórie a z daného polročného učiva. Časový limit na vypracovanie testu bol 100 minút. Porota (7-členná) dohliadala na celkový priebeh olympiády. Úspešnými riešiteľmi boli tí žiaci, ktorí získali 60 a viac bodov z celkových 100.

Umiestnenie našich žiakov: Alexej Pokus sa umiestnil na 1. mieste (kategória E) a postupuje na krajské kolo DO, ktoré sa uskutoční dňa 27. 3.  2017 v Leviciach.

Liliana Hallová (7. B) 5. miesto

Tomáš Bohuš (6. B) – 10. miesto
Filip Pinďar (8. B) – 12.miesto
Kristína Trnovská (9. A) –12.miesto
Tomáš Zdychavský (9. B) – 14.miesto
Damián Joščák (6. A) – 14.miesto
Matúš Dobiáš (8. B) – 15.miesto

Všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu našej školy a Alexejovi držíme palce v krajskom kole.

Mgr. Andrea Rybanská