Medzinárodný deň šťastia
Hneď ráno na našom pestrom oblečení v žltých, oranžových a zelených odtieňoch sa výrazne vynímali zelené štvorlístky. Nezabudli sme ani na naše pani kuchárky, upratovačky, pána školníka, ...

Počas triednickej hodiny sme spolu s triednymi učiteľmi uvažovali o pojme šťastie. Výsledkom našej spoločnej práce boli plagáty Šťastia. Osobné názory žiakov na šťastie v rodine i v škole sme sa dozvedeli z pracovných listov vytvorených pre túto príležitosť.

V priebehu dňa sme si navzájom odovzdávali úsmevy, čítali sme si o šťastí, symboloch šťastia na infopaneloch a na plagát „Naše priania pre šťastnú školu“ mohol zaželať niečo pekné každý žiak, učiteľ či iný zamestnanec školy.

Najpríjemnejším prekvapením však bola vlastná iniciatíva našich učiteľov a žiakov. Pár dní pred Dňom šťastia p. uč. Kopencová a niektoré ôsmačky v školskej kuchynke piekli medovníčky v tvare úsmevu a v tento deň ich rozdávali všetkým učiteľom. Učiteľov obdarúval aj p. uč. Kopčan, ktorý rozdával zalisované štvorlístky do obrázka. Ani žiaci sa nedali zahanbiť. Reprezentovala ich Karolínka Mésarošová zo 6. B. Doma piekla koláčiky – štvorlístky a obdarúvala ako učiteľov, tak aj žiakov.

A čo naši najmenší? Žiaci prvého stupňa pripravili krásne výtvarné stvárnenie šťastia pod vedením p. vychovávateľky Halmovej, p. asistentky Benkovej a p. uč. Šupovej. Tieto dielka zdobia veľké okná prechodovej chodby. Nuž posúďte sami, či sa nám Deň šťastia na Tribečskej vydaril!