Olympiáda z anglického jazyka – okresné kolo

Žiaci súťažili vo dvoch kategóriách:
- kategória 1A (žiaci 5. až 7. ročníka) – Peter Krajčík
- kategória 1B (žiaci 8. a 9. ročníka) – Filip Filo

Olympiáda sa skladala z troch častí:
- vedomostný test – žiaci si preverili svoje vedomosti z gramatiky, slovnej zásoby, v čítaní a počúvaní s porozumením,
- práca s obrázkom – žiaci podľa obrázka porozprávali príbeh podľa vlastnej fantázie,
- hranie rolí – žiaci podľa pokynov zahrali určenú rolu.

Naši reprezentanti sa s veľkou vervou pustili do plnenia jednotlivých úloh a zodpovedne vypracovali všetky časti písomného testu. Tak isto sa poctivo pripravili a vymysleli si príbeh podľa fotografie, ktorú dostali k dispozícii. No a na koniec v konverzácii úspešne zahrali určenú rolu.

Peter Krajčík sa v kategórii 1A umiestnil na 4. mieste. Od 3. miesta ho delilo iba niekoľko bodov, čo svedčí o jeho vynikajúcej angličtine a schopnosti konkurovať najlepším žiakom v okrese Topoľčany.

Filip Filo sa v kategórii 1B umiestnil na 8. mieste. Čo však tiež nie je neúspech, pretože výkony jednotlivých súťažiacich boli vyrovnané a umiestnenia žiakov sa odlišovali dvoj – trojbodovými rozdielmi.

Obom súťažiacim ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a prajeme im veľa úspechov do budúceho ročníka olympiády v anglickom jazyku.

Mgr. A. Mrižová a Mgr. S. Májiková