Krajské kolo dejepisnej olympiády
Žiaci vypracovávali test (35 otázok), na ktorý mali časový limit 90 minút. Obsahoval otázky z regionálnej histórie (celý Nitriansky kraj), otázky z celoročného ôsmackého učiva a otázky týkajúce sa tematického celku Totalitné diktatúry medzi dvoma svetovými vojnami.

Odbornú porotu (8-člennú) tvorili učitelia zo stredných škôl, gymnázií a UKF v Nitre. Alexej ukázal opäť svoju vedomostnú zdatnosť a získal 86 bodov z celkových 100, bol teda úspešným riešiteľom. Umiestnil sa na veľmi peknom 4. mieste (zo 14 žiakov v jeho kategórii D). Polepšil si, pretože vlani skončil na 7.mieste.

Alexejovi veľmi pekne ďakujeme za to, že úspešne reprezentoval našu školu, a blahoželáme mu k tomuto skvelému výsledku!

Mgr. Andrea Rybanská