Exkurzia piatakov v Oponiciach
Po prehliadke sa žiaci vyšantili v priľahlom parku, na preliezkach, niektorí sa prechádzali popri rybníku, iní zbierali rastlinku medvedí cesnak. Keď si deti trošku oddýchli a posilnili sa jedlom, čakala nás ešte jedna prehliadka tzv. Malého kaštieľa, v ktorom sa nachádza Apponyiho poľovnícke múzeum. Je na druhom konci dediny, hneď vedľa kostola. V tomto múzeu žiaci mali možnosť vidieť trofeje rôznych zvierat, starožitný nábytok, obrazy, fotografie, porcelán, erb rodu Apponyiovcov, kožušiny, posteľ z 19. storočia, kolovrátok, klavír, staré písacie stroje, svietniky a iné.

Piataci si na záver prehliadky kúpili suveníry: magnetky a pohľadnice. Boli s exkurziou spokojní a odchádzali obohatení o nové vedomosti z regionálnej histórie.

Mgr. A. Rybanská, Mgr. J. Fabová, Mgr. J. Chvojková a Mgr. M. Krajčovičová