Marec v školskej knižnici
Čítanie znižuje stres, podporuje predstavivosť, zlepšuje pamäť, koncentráciu, gramatiku a slovnú zásobu. Pri čítaní pracuje myseľ, precvičuje sa mozog a učíme sa novým veciam. Veľké množstvo kníh nájdeme v obchodoch, na internete, ale aj v knižniciach. Nemusíme mať doma obrovský sklad kníh. Knihy si môžeme požičať a to je niekedy ešte lepšie, ako danú knihu kúpiť. Knižnica je miesto, kde si dieťa môže vybrať knihu akú chce, môže si čítať priamo tam, môže si pýtať radu od pani knihovníčky, učí sa tichu, rešpektu a získava kladný vzťah ku knihám.

Naši žiaci školskú knižnicu radi navštevujú a v mesiaci marec sa zapojili do rôznych tvorivých činností.

Žiaci prvého stupňa sa počas vyučovania zúčastňovali rôznych aktivít zameraných na čítanie s porozumením, ktoré pre nich pripravili ich triedne učiteľky.

Piataci na hodinách anglického jazyka vyrábali knižku o sebe, v ktorej opísali svoju postavu, priblížili svoje záľuby a záujmy. Knižky krásne ilustrovali vlastnými kresbami a vhodne doplnili anglickými výrazmi. Pracovali aj s prekladovými slovníkmi. Vyhľadávali v nich slovnú zásobu týkajúcu sa kladných vlastností človeka. Slovíčka použili na opis seba a svojho kamaráta.

Žiaci šiesteho ročníka hľadali najkrajší citát o knihe alebo o čítaní. Citáty vyhľadávali na internete, najkrajšie z nich si zapísali a vyrobili knižky, do ktorých vpísali citáty a nakreslili aj pekné obrázky.

Siedmaci čítali knižky v anglickom jazyku a podarilo sa im vytvoriť pútavé čitateľské denníky vo forme prezentácií, ktoré obsahovali okrem deja knihy a hlavných postáv množstvo doplňujúcich informácií o autorovi, o použitej slovnej zásobe a iné.

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí si aj popri školských povinnostiach našli čas a zapojili sa do aktivít našej školskej knižnice.

A nezabudnite – čítajte, čítajte, čítajte! Je to vynikajúca investícia do vašej budúcnosti.
školské knihovníčky