Florbalisti zohrali najlepší zápas s víťazom skupiny
Bol to kvalitný skupinový florbal chlapcov základných škôl. V kolektívoch sv. Don Bosca, sv. Ladislava i ZŠ Hollého bolo viacero hráčov, ktorí sa florbalu venujú na klubovej úrovni a v ich hre to bolo vidieť. Florbalová zručnosť, florbalové myslenie a florbalová stratégia ich priviedli na prvé tri miesta v tejto základnej skupine, ale do finálovej časti mohli postúpiť len florbalisti ZŠ Hollého.

V reprezentácii Tribečskej nastal prepad florbalovej generácie, keď celé družstvo systematicky len začína, hoci väčšina je už ôsmakov. V jednotlivých zápasoch to ale bola veľká snaha a v dvoch prípadoch aj vyrovnané zápasy. Najlepší duel odohrali domáci v zápase s Hollého Topoľčany, keď v priebehu zápasu dvakrát aj o gól vyhrávali. V rámci celého turnaja sa strelecky darilo Damiánovi Joščákovi, ktorý veľmi statočne bojoval s obranami súperov. Oliver Hajro sa zaskvel dvoma peknými gólmi v zápase s Hollého. Tomáš Bohuš ukázal, že predsa len najplatnejší môže byť pre kolektív na poste brankára.

Reprezentácia Tribečskej: Adam Chrenko 6. B, Samuel Kollár 6. C, Matúš Rusko 7. B, Oliver Hajro 7. D,  Milan Bilec, Damián Joščák (obaja 8. A), Adam Beňačka, Tomáš Bohuš, Lukáš Budač, Karol Duša a Filip Hudec (všetci 8. B).

Mgr. Gejza Sitkey