Stolní tenisti majstrami Slovenskej republiky

V dňoch 21. a 22. marca 2019 sa v topoľčianskej stolnotenisovej hale odohrali Majstrovstvá Slovenskej republiky v stolnom tenise žiakov základných škôl. Hralo sa v dvoch skupinách každý s každým v štvorčlennej a trojčlennej skupine, pretože sa ich nezúčastnil zástupca Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Naši žiaci hrali v trojčlennej skupine. So ZŠ Jaslovské Bohunice sme vyhrali 4 : 0 a so ZŠ Ivana Bukovčana Bratislava 4 : 1. V skupine sme tak obsadili 1. miesto a nasledovalo semifinále s druhým v druhej skupine, ZŠ Valaliky. Naša škola zvíťazila 4 : 1 a rovnakým výsledkom skončilo víťazne aj finále so ZŠ Čadca. Finálový súboj priamo v hale sledovala aj Mgr. Anna Krajčíková, riaditeľka Tribečskej a Juraj Želiska, zástupca primátorky Topoľčian.

Na tomto úspechu sa podpísala predovšetkým dlhoročná práca žiakov v tomto športe a starostlivosť ich rodičov. Našu školu určite teší fakt, že v tejto vynikajúcej zostave budú môcť hrať ešte najmenej dva roky. Všetkým hráčov gratulujeme a želáme do budúcna veľa ďalších úspechov.

Zostava hráčov: Adam Arpáš (6.B), Kristián Hrutka, Alexander Katona a Tomáš Kmotorka (6.A).

Mgr. Gejza Sitkey