Exkurzia do STV

Pani Rídošová sa nám snažila ukázať všetky zákutia Slovenskej televízie. Navštívili sme štúdio Dámskeho magazínu, kde si žiačky mohli vyskúšať úlohu moderátorky. Žiakov však najviac zaujalo štúdio, kde sa denne vysielajú televízne noviny a šport. Precvičili si prácu so svetlami, zistili, aké je to stáť pred aj za kamerou.

Mali sme šťastie, pretože sme sa zúčastnili priameho nakrúcania detskej relácie Fidlibum. Práca produkcie, režiséra, kostymérov a samotných hercov bola úchvatná. Žiaci na vlastné oči videli, aké náročné je pripraviť samotnú reláciu. Ako posledné sme si prezreli najväčšie štúdio v strednej Európe, kde sa momentálne pripravovali kulisy pre novú rozprávku, ktorá sa bude vysielať na Vianoce. Chceli by ste vedieť ako sa bude volať? Pretože sme sľúbili, že názov neprezradíme, musíte si počkať až do Vianoc. A aké relácie sa nahrávajú v takomto veľkom štúdiu? No predsa tie najlepšie: 5 proti 5, Čo ja viem, Duel, Záhady tela a mnohé ďalšie....

Ďakujeme pánovi Beňačkovi za možnosť absolvovať túto exkurziu, vedeniu školy, že sme sa jej mohli zúčastniť a všetkým zúčastneným, za ich vzorné správanie počas celého dňa. Videli sme veľa podnetných vecí, nadobudli nové skúsenosti a už teraz máme v hlave množstvo nových nápadov. Budúci rok sa tešíme opäť.

Mgr. Eva Chrkavá