Šaliansky Maťko – školské kolo
Otvorenie školského kola súťaže Šalianskeho Maťka sa nieslo v magicko-rozprávkovom duchu a po navodení príjemnej atmosféry sa mohlo začať recitovať.

Prostredníctvom úžasných textov, ktoré po generácie sprevádzali naše staré matere a starých otcov, sme aj my mali možnosť sa aspoň na krátky čas preniesť do sveta čertov, bosoriek a strašidiel.

Výkony súťažiacich hodnotila odborná porota v zložení Mgr. Rastislava Macková, Mgr. Miriam Sedláčeková, Mgr. Tomáš Kováčik a Mgr. Andrea Rybanská. A ako sa našim recitátorom darilo?

Umiestnili sa takto:
I.
1. miesto – Emma Rosová (3.A)
2. miesto – Stela Štilcová (3.C)
3. miesto – Martin Mikuš (3.B)

II.

1. miesto – Adrián Mihalík (4. D)
2. miesto – Nina Bočkajová ( 5.A), Linda Chrkavá (5.A)
3. miesto – Félix Uhlár (4.B) , Adam Pargáč ( 5.C)

III.
1. miesto – Hana Koncová (7.A)
2. miesto – Christina Chovancová ( 7A)
3. miesto – Tereza Matušíková ( 6.A), Jasmina Lojková (6.C)

Žiaci boli za svoje skvelé prednesy ocenení diplomami a knižnými odmenami, ktoré si prevzali od p. riaditeľky Mgr. Anny Krajčíkovej. Všetkým recitátorom ďakujeme za umelecký zážitok a víťazom držíme palce v okresnom kole, ktoré sa uskutoční dňa 21.1.2020.

Mgr. Miriam Sedláčeková