Rozprávkové vyučovanie
 Netradičné vyučovacie metódy sa čoraz častejšie stávajú bežnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu mnohých škôl. Bohaté skúsenosti s rozvojom týchto vyučovacích metód, ktoré ozvláštňujú vyučovanie a žiakom prinášajú nové poznatky a skúsenosti v nenútenej forme s prepojením vedomostí viacerých vyučovacích predmetov majú žiaci aj z našej triedy – I. D.
     A tak sme si vyskúšali celodenné učenie v školskej knižnici, kde sa deti zážitkovým učením preniesli do rozprávkovej krajiny plnej záhad, zvieratiek, s ktorými sme organizovali všetky aktivity, nezabudli si ich priniesť z domu, a tak sa stali súčasťou nášho vyučovania. Bolo radosť pozerať sa do týchto detských očí, ktoré žiarili.
Zahrali sme sa s veveričkou Evičkou, s ktorou sme skladali rozprávky, dramatizovali, pracovali na interaktívnej tabuli, počítali zvieratká, knihy v knižnici, riešili hlavolamy, záhady, tvorili slovné úlohy s plyšákmi a mnoho podobných zaujímavých aktivít. Prečítali sme si niekoľko rozprávok, ktoré rozvíjali u detí predstavivosť, fantáziu, a zároveň si cibrili pamäť a  rozvíjali slovnú zásobu. Záujem o prácu bol veľký, s nadšením riešili všetky úlohy. Musím povedať, že máme naozaj šikovné deti. Deti, ktoré sú vnímavé, pozorné, empatické, a ktoré prahnú po nových vedomostiach, zážitkoch a skúsenostiach.
Za všetku prácu a snahu som deti odmenila malým darčekom - novou rozprávkovou knižkou, ktorú si určite s radosťou prečítajú. Veď aj to bolo jedným z cieľov – upevniť a rozvinúť vzťah k čítaniu, ku knihe vôbec, práve v tomto rannom veku, hlavne v  dnešnej modernej technickej dobe. Veď čo by si mohli rodičia viac priať? Mať šikovné , múdre a rozhľadené deti.
     Dnešné vyučovanie sa deťom páčilo, verím, že si ho zopakujeme opäť v januári. Už sa na to teším.
Triedna učiteľka G. Dragulová