Kto bude nová ENGLISH STAR?
ENGLISH STAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať anglický jazyk ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Súťaž umožní žiakom zábavnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie (zdroj: https://englishstar.sk/).

Súťaž prebieha v 9-tich kategóriách:
Star 1 – žiaci 1. ročníka ZŠ,
Star 2 – žiaci 2. ročníka ZŠ,
Star 3 – žiaci 3. ročníka ZŠ,
Star 4 – žiaci 4. ročníka ZŠ,
Star 5 – žiaci 5. ročníka ZŠ,
Star 6 – žiaci 6. ročníka ZŠ,
Star 7 – žiaci 7. ročníka ZŠ,
Star 8 – žiaci 8. ročníka ZŠ,
Star 9 – žiaci 9. ročníka ZŠ.

Žiaci mali na vypracovanie testu 45 minút. Maximálny možný počet bodov, ktoré môžu vo svojej kategórii dosiahnuť, je 100.
Z každej kategórie z celkového počtu prihlásených budú vyžrebovaní piati najúspešnejší riešitelia, ktorí získajú vecné ceny.
Ďakujeme pani riaditeľke ZŠ Tribečská Mgr. Anne Krajčíkovej a Združeniu rodičov pri ZŠ Tribečská za podporu a možnosť zrealizovať súťaž. Veľké ďakujeme patrí všetkým vyučujúcim anglického jazyka, ktoré žiakov aj napriek neľahkým podmienkam vyučovania v školskom roku 2021/2022 zodpovedne a s nadšením pripravovali.
Dúfame, že aj v tomto školskom roku sa našim žiakom bude dariť a dosiahnu vynikajúce výsledky.

Mgr. Alexandra Mrižová