Školský výlet do Vida Parku v Brne
Hoci výletníkom počasie neprialo a privítal ich dážď, pozreli si historické centrum , na ktorom sa nachádza Kostol sv. Jakuba, Zelený trh, Dietrichsteinský palác a moderný orloj. Orloj v tvare projektilu každý deň o 11:00 vypúšťa guličku, ktorú si môžete vziať na pamiatku.
Po obede sa žiaci presunuli do Vida Parku – centra, v ktorom je 170 interaktívnych exponátov na ploche 5000 m2, ktoré vám pomôžu objavovať svet.  Je to úžasné miesto, kde sa zabaví určite každý. Stála expozícia je rozdelená do 5 tematických celkov: Planéta, Civilizácia, Človek, Mikrosvet a Detské science centrum. Vo VIDA parku sa nudiť určite nebudete. Okrem stálej expozície ponúka aj rôzne science show. Jednu z nich si mohli pozrieť aj naši žiaci, ktorí mali záujem.  Žiakov medzi exponátmi zaujali napríklad:  oceán vo fľaši, bicykel na lane, rotujúca miestnosť, simulátor povodní, spoločenstvo mravcov Atta, archeologické pieskovisko, vodná tlačiareň.
Žiaci si mnohé veci vyskúšali, výlet si užili a s kopou zážitkov sa vrátili domov.  A keďže boli spokojní žiaci aj pani učiteľky, celý čas bola dobrá nálada a určite sa ešte stretneme na ďalších akciách a výletoch.

Mgr. Monika Kubrická