Olympiáda v anglickom jazyku
V kategórii 1A si svoje vedomosti overilo 21 žiakov piateho, šiesteho a siedmeho ročníka, 29 ôsmakov a deviatakov zase bojovalo o postup v kategórii 1B. V oboch kategóriách sa žiaci „zapotili“ pri náročných úlohách z anglickej gramatiky, slovnej zásoby a čítania a počúvania s porozumením. Žiaci s najvyšším počtom bodov v písomnej časti olympiády postúpili do ústnej časti, kde mali za úlohu vymyslieť príbeh k obrázku a následne bol hodnotený ich prejav na základe situačnej úlohy. Tí najlepší z najlepších boli v kategórii 1A Lenka Prochászková (7.A) a Timea Budajová (9.C) v kategórii 1B, ktoré postupujú do okresného kola. V kategórii 1A sa na druhom mieste umiestnil Oliver Lukačovič (7.A) a na treťom mieste Dávid Božik (6.C), v kategórii 1B obsadila druhé miesto Nela Černá (9.C) a tretie miesto Andrea Šuriaková (8.A).
Všetkým mladým milovníkom anglického jazyka ďakujeme za účasť a víťazom prajeme 19. januára 2023 veľa šťastia v okresnom kole.

Vyučujúce anglického jazyka