Predveď sa a staň sa jazykovou 1 !

Žiaci aj v semifinálovom kole súťažili v dvoch kategóriách. Prvú tvorili súťažiaci vo veku 4 – 11 rokov, v rámci druhej sa prezentovali žiaci od 11 – 14 rokov. Recitovali prevzatú tvorbu v anglickom, nemeckom, ruskom a francúzskom jazyku.

Našu školu reprezentovalo osem žiakov v anglickom jazyku, jedna žiačka v nemeckom jazyku a tri žiačky v ruskom jazyku. Ako zhodnotila ich jazykový talent a kvalitu umeleckého prednesu odborná porota? Neudelila im 1., 2. a 3. miesto, ale vybrala najúspešnejších recitátorov v rámci jednotlivých kategórií anglického, nemeckého, ruského a francúzskeho jazyka, ktorí postupujú do krajského kola.

Anglický jazyk

v 1. kategórii si vybojovala postup Kristína Trnovská (4.N)

v 2. kategórii získali postup naši skúsení recitátori Dávid Pokus (6.A) a Dorota Košťálová (8.A)

Ruský jazyk

v 2. kategórii sa úspešne rozvili dva „jazykové púčiky“ – Izabella Terechina (8.B) a Yvonne Šupová (8.B)

Víťazi semifinálového kola súťaže Jazykový kvet sa opäť stretnú 4. mája 2012 v galérii Krajského osvetového strediska v Nitre.

Všetkým našim postupujúcim recitátorom srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov v krajskom kole!

Mgr. M. Sedláčeková