Školská letná olympiáda žiakov druhého stupňa

Skok do diaľky

5. ročník Martin Šipek 5.C, 6. ročník Dávid Németh 6.B, 7. ročník Samuel Gergel 7.B, 8. ročník Patrik Matejov 8.A, 9. ročník Jozef Gregorík 9.C, 5. ročník Monika Krošláková 5.C, 6. ročník Kristína Valachová 6.A, 7. ročník Katarína Hodálová 7.B, 8. ročník Adriána Hurichová 8.C, 9. ročník Christiane Broos 9.C.

Guľa

8. ročník Lukáš Chrkavý 8.D, 9. ročník Leonard Prekop 9.C, 9. ročník Petra Koťková 9.C.

Behy

60 metrov:

Martin Šipek 5.C, Monika Krošláková 5.C,  Igor Budaj 7.B,  Barbora Martišková 7.C,  Jakub Gregor 6.B,  Kristína Valachová 6.A,  Peter Belkovič 8.D,  Michal Ábel 9.C,  Christiane Broos 9.C,  Adriána Hurichová 8.C

500 metrov:

Filip Novotka 5.C,  Adriána Gergelová 5.B,  Jakub Gregor 6.B,  Michaela Žikavská 6.A

800 metrov:

Simona Aberštíková 7.C,  Alexandra Geschwandtnerová 9.B

1000 metrov:

Igor Budaj 7.B, Adam Kakula 8.A,  Marek Klačanský 9.B.

Vo futbale sa tiež súťažilo v jednotlivých ročníkoch. Víťazmi sa stali 5.C, 6.C, 7.B, 8.B, 9.A.

Florbalového turnaja sa zúčastnili až na 5.A triedu všetky triedy. Reprezentovali ich predovšetkým chlapci, ale v niektorých kolektívoch mali prevahu dievčatá. Súťažilo sa podľa jednotlivých ročníkov s týmito víťazmi:  5.B, 6.B, 7.B, 8.A a 9.A trieda. Hlavne súťaž deviatakov mala veľmi vysokú úroveň a prispeli k nej všetky deviate triedy týmito výsledkami: 9.A – 8.A 1:3, 9.A – 9.C 4:1 a 9.B – 9.C 3:3. Najlepším strelcom sa stal Denis Múčka z 9.B triedy s piatimi gólmi.

Napriek mierne nepriaznivému počasiu to bola vydarená olympiáda a v rámci možností a počtu žiakov aj organizačne zvládnutá. Žiaci a žiačky v sebe prejavili dostatok súťaživosti a ambiciozity. Najlepší jednotlivci a kolektívy boli ocenení a odmenení vedením školy diplomami a sladkosťami.

Mgr. Gejza Sitkey