Obvodné kolo dejepisnej olympiády

Do obvodného kola postúpili tí žiaci, ktorí sa v školskom kole umiestnili na 1. a 2. mieste. Našu školu reprezentovali: Eliška Bakaľárová, Patrik Majtán, Adam Rybanský, Marek Tebeľák, Michaela Žikavská, Rastislav Macko, Simona Strejčková. Žiaci mali vypracovať test, ktorý obsahoval hlavnú tému: „Od Bajzu, cez Bernoláka až po Hattalu". Test obsahoval aj otázky z regionálnej histórie a  z polročného učiva. Časový limit na vypracovanie testu bol 100 minút. Nad priebehom olympiády dohliadala 7-členná porota.

Úspešnými riešiteľmi boli tí žiaci, ktorí získali 60 a viac bodov z celkových 100 bodov.

Umiestnenie našich žiakov:

Eliška Bakaľárová (9.A) – 5. miesto (72 b.)
Patrik Majtán (9.B) – 7. miesto (65b.)
Adam Rybanský (8.A) – 2. miesto (71 b.)
Marek Tebeľák (8.B) – 6. miesto (58 b.)
Michaela Žikavská (7.A) – 1. miesto (80 b.)
Rastislav Macko (7.B) – 5. miesto (61b.)
Simona Strejčková (6.C) – 7. miesto (71 b.)

Žiaci Michaela Žikavská a Adam Rybanský postupujú do krajského kola DO, ktoré sa uskutoční dňa 4.4.2013 v Leviciach. Srdečne im blahoželáme !

Mgr. Andrea Rybanská