Ambiciózny deviatak

V súťaži O cenu Zlaty Dônčovej sa z jeho pokusu napísať sloh stalo tretie najlepšie dielo v kraji. Aj keď umenie moc nemusí, všetky jeho práce majú hlavu a pätu a dokáže nimi zaujať.
Tiež nás reprezentoval v topoľčianskej súťaži Topvedam, kde získal 3. miesto. Ako siedmak sa prvýkrát zúčastnil na olympiáde z anglického jazyka. Predpokladali sme, že uspeje, pretože jeho znalosti z angličtiny sú veľké a so svojou výrečnosťou nemohol odísť naprázdno. Dostal sa do okresného kola a skončil s pozoruhodným 2. miestom. V súťažiach z informatiky ukázal svoje schopnosti v tvorbe prezentácií a dva ročníky po sebe si odniesol 1. miesto. Minulý rok bol členom družstva v súťaži Bez ťaháka o... a tu opäť zvíťazila naša škola.

Dnes už vlastní aj menšiu zbierku deviatackých diplomov. V olympiáde zo slovenského jazyka postúpil až do krajského kola a skončil druhý. Vo všetkých jazykových súťažiach je jednou z kategórií rozprávanie, takže Andrej znova mohol predviesť svoju bohatú slovnú zásobu v prednese určeného slohového útvaru. Zúčastnil sa aj preňho už známej olympiády z angličtiny a stal sa druhým najlepšie anglicky hovoriacim žiakom v Nitrianskom kraji.

Nemalou kopou diplomov, ktoré má doma, je to všetko dokázateľné. Andrej je multifunkčný chalan z 9.A. Uspieť v toľkých súťažiach dá zabrať, ale chodí predsa do triedy pre nadaných, nie? :) A čo tie jeho ambície? Jednoznačne tvrdí, že chce mať lukratívne povolanie. Teraz však za najdôležitejšie považuje zvládnuť gymnázium a dostať sa na nejakú dobrú vysokú školu. Tak mu teda držme palce, nech mu to vyjde. Veľa šťastia, Andrej!

Eliška Bakaľárová, 9.A