Decembrové knižné novinky

Najmenších čitateľov iste najviac potešia rozprávky o šteniatkach Bruno, Dorka, Dusty, o mačiatkach Oli, Poppy, Timo, Vločka.  Môžu sa tešiť aj na iné zvieratká  Hladná vydrička, Plachý poník, Poranený sokol, Našiel sa zajačik, Prázdniny s opicou Škoricou, Malý vlk s veľkým srdcom, Bračekovia mravčekovia, Mňaukózne príbehy, O chlapcovi, ktorý rozumel psom. Čaro rozprávok  nájdu deti v  knihách Rozprávky pred spaním, Janko Hraško, Jej výsosť Sofia, Princezná Mulan, Sestra ako ja, Rozprávky spod slovanskej lipy. Medzi obľúbené knihy určite pribudnú nové Montessori príbehy Urobme si poriadok, Poďme von, Naučme sa diskutovať.
V novej ponuke máme aj dobrodružné knihy Memento monštrum, Tajné písmo, Zbojníkova dcéra Ronja, Zlo nemá na kúzlo, J. Verne a jeho tri dobrodružné príbehy.
Zbierku povestí obohatia dve knihy Slovenských povestí a Mlynárske povesti,
kniha Mýty ponúka prerozprávané grécke mýty. Poéziu zastupuje výber z Rúfusovho básnického diela Studnička.
Milovníkov Slovenska  iste zaujme trojjazyčná kniha Čarovné Slovensko a Slovenský rok – Receptár na dni sviatočné, všedné a pôstne.
Do pozornosti dávame aktuálnu knihu Vianočné prasiatko o magickej moci Vianoc a knižku Harry Potter Magický rok, ktorá prekypuje mágiou a je plná momentov zo slávnej čarodejníckej série. Z oblasti kozmológie máme najpopulárnejšiu knihu Stephena Hawkinga Ilustrovaná stručná história času.
Z náučnej literatúry vyberáme Tajomstvá stromov, Malý prírodovedec v zime, Zlomky  a delenie i najnovšie encyklopédie - Slnečná sústava, Vojny sveta, Moria a oceány, Horniny, minerály, drahokamy, Šelmy, Rytieri, Piráti, Superzvedavci XXL zbláznení do vedy. Všetky knihy sú už teraz k dispozícií našim čitateľom v školskej knižnici. Veríme, že v tejto pestrej ponuke si každý nájde svoju obľúbenú knihu.
 
 
Mgr. D. Šupová, Mgr. A. Guričanová