Lyžiarsky a snoubordingový výcvik

Práca bola náročná, hlavne prvé dva dni, keď sme potrebovali žiakov naučiť základy lyžovania a snoubordingu. Žiaci boli rozdelení do štyroch družstiev podľa lyžiarskej zdatnosti. Jedno družstvo tvorili snoubordisti. Žiaci v skupinách boli až do konca kurzu. Dodržiavali stanovené denné pokyny inštruktorov.  Každý deň sa začal kontrolou počtu žiakov a pokračoval oboznámením sa s cieľom výučby, správnym výberom terénu pre začiatočníkov, bezpečnosťou žiakov a samotnou výučbou. Výučba bola rozdelená na dva časové úseky – od 9.00 do 11.15 hod. a od 12.15 do 15.00 hod. Samozrejme, že sme rešpektovali individuálne požiadavky žiakov, ako napr. oddych aj počas výuky, ak žiak fyzicky nezvládal všetky cvičenia a podobne.

Zdravotnú starostlivosť na svahu zabezpečovala M. Šmálová. Úrazy, ktoré sa stali v priebehu kurzu, boli ošetrené na mieste. Ak si vyžadovali ďalšie vyšetrenie, žiaci boli odporučení na röntgen. Inštruktorky kurzu boli  vždy telefonicky informované o zdravotnom stave svojich žiakov v skupine zákonným zástupcom.

Počasie a podmienky na lyžovanie a snoubording boli vynikajúce. Každý deň nás vítala krásna slnečná obloha. Aj zaradenie oddychových dní (streda, sobota a nedeľa) žiakom dobre padlo, keďže počas tohto obdobia (Covid-19) sa žiaci menej hýbali a sú teda všeobecne menej zdatní.

Žiaci si z výcviku odniesli veľa pekných zážitkov. Veríme, že na budúci rok si opäť takú skvelú lyžovačku zopakujeme.

Mgr. Maková, Eva