Knižná burza 2022
Následne Mesto Topoľčany a Mediálna a kultúrna spoločnosť zorganizovali Knižnú burzu, ktorá sa konala v utorok 29. marca 2022 od 10.00 do 18.00 hodiny. Počas celého dňa na návštevníkov knižnej burzy čakali nielen zaujímavé knihy, ale aj kvízy, zaujímavé prezentácie a prednášky. Vyzbierané knihy boli rozdelené do stánkov podľa jednotlivých žánrov, aby sa v nich návštevníci mohli jednoducho orientovať.

Finančné príspevky návštevníkov knižnej burzy boli venované na charitatívne účely, napríklad OZ Topoľčianske packy.

Do zberu kníh na knižnú burzu, ale i samotného nákupu staronových kníh sa aktívne zapojili aj naši žiaci a učitelia. Predaj kníh zabezpečovali pani asistentky našej školy. Všetkým, ktorí sa na tejto dobročinnej akcii nejakým spôsobom podieľali, patrí veľké ďakujem.

Žiacki redaktori časopisu 3bečan navštívili knižnú burzu a spýtali sa iných návštevníkov burzy, ako sa im toto charitatívne podujatie páči a čo radi čítajú.

Martina Žáková, učiteľka ANJ
Na burze som našla knihu anglických básní pre deti. Najradšej čítam romány, na burze nehľadám nič konkrétne.

Katarína Melušová, učiteľka ANJ-SJA
Je tu bohatý výber kníh, trochu nás s deťmi zaskočilo, že sme si nevzali dosť drobných. Na burze hľadám najmä cudzojazyčné knihy.

Jaroslav Milčák, manažér
Knižná burza sa mi páči. Páči sa mi, ako využili staré knihy. Je to ekologické a rozumné. Na burze hľadám detektívky a slovníky.

Ondrej Merka, žiak 5. C
Je to tu dobré, veľké, aj knihu som si našiel. Najradšej čítam dobrodružné knihy a scifi literatúru.

Tomáš Kováčik, žiacka redakcia 3bečana