Hviezdoslavov Kubín (obvodné kolo)
Žiakov na súťaž pripravovali pani učiteľky Mgr. Ingrid Švajcová, Mgr. Gabriela Dragulová, PhDr. Jana Červeňanská, PhDr. Annamarie Mikulová a Rastislava Macková. Pani učiteľky I. Švajcová a R. Macková sprevádzali našich recitátorov aj na súťaži. Umiestenie v obvodnom kole:

Poézia
I. kategória 1. miesto – Sabína Bošanská, 4. D
II. kategória 3. miesto – Tomáš Haring, 6. B
III. kategória 2. miesto – Sebastián Košecký, 7. C

Próza
I. kategória 1. miesto – Karin Blahová, 2. D
II. kategória 1. miesto – Stela Štilcová, 5. C
III. kategória 1. miesto – Hana Koncová, 9. A

Naši žiaci opäť predviedli svoje recitátorské kvality. Skvelými výkonmi sa snažili zaujať prítomné publikum i odbornú porotu, ktorá nám udelila štyri prvé a jedno druhé a jedno tretie miesto. Víťazom srdečne blahoželáme! Ďakujeme všetkým za umelecký zážitok z ich vystúpení, svedomitú prípravu, hodiny, ktoré venovali práci s ukážkami, a želáme veľa pozitívnej motivácie, novej energie, a pôsobivých textov do ďalších ročníkov HK. V nasledujúcom okresnom kole nás budú reprezentovať víťazi obvodného kola (1. a 2. miesta označené tučným písmom).

Tomáš Kováčik