Chemická olympiáda
V priebehu mesiacov október až január 7 nadšencov z deviatych tried postupne lúskalo nie celkom najjednoduchšie úlohy domáceho kola. Najskôr teoretickú časť online dištančnou formou a neskôr po čiastočnom uvoľnení protiepidemiologických opatrení aj praktickú časť prezenčne.
Tento ročník bol zameraný na halogény, študenti sa oboznamovali s ich vlastnosťami, zlúčeninami, výskytom v prírode a v neposlednom rade s ich reaktivitou. Naučili sa aplikovať chemické výpočty pri riešení bežných praktických úloh a získali správne laboratórne návyky.
Piati z nich sa 11.2.2022 zúčastnili školského kola. Boli to: Liliana Stanková z 8.A, Christina Chovancová a Klára Vargová z 9.A, Kristína Žáková z 9.B a Jakub Pavlusík z 9.D.
Všetci sa stali úspešnými riešiteľmi a postúpili do okresného kola, ktoré sa konalo 25.3.2022 na ZŠ sv. don Bosca. Ani tam nesklamali a všetci piati úspešne reprezentovali našu školu. Mimoriadne nás potešilo 3. miesto žiačky 9.A triedy Kláry Vargovej, ktorá postúpila do krajského kola. Našu školu bude zastupovať dňa 28.4.2022 na Spojenej škole Slančíkovej 2 v Nitre. Zúčastneným žiakom ďakujem za šírenie dobrého mena ZŠ Tribečská a Kláre prajem veľa úspechov v krajskom kole.
Ing. Henrieta Knoblochová