Finančná sloboda
 Deň v znamení finančnej gramotnosti začal teoretickými vedomosťami. Žiaci sa dozvedeli viac o tom, ako narábať s financiami, čo je to inflácia, kam investovať, ako múdro nakupovať, ako a koľko si usporiť, čo všetko je potrebné uhradiť, aké sú bežné i nečakané výdavky v živote človeka, s kým sa poradiť v oblasti financií a pod. Teoretické vedomosti hneď využili v praxi pri hraní hry Finančná sloboda. Pri hre súťažili vo dvojiciach o to, kto bude s financiami narábať čo najrozumnejšie a komu sa podarí čo najlepšie do dôchodkového veku zabezpečiť. Žiaci boli prekvapení, aké náročné je zaobchádzať s peniazmi tak, aby uspokojili svoje životné nároky a potreby a ešte im zostalo aj čosi navyše. Víťazná dvojica veru mala čo robiť. Za dobre odvedenú hru dostali zdravú odmenu v podobe ovocia. Všetci prítomní si tento deň užili, o čom svedčili ich spokojné, usmiate tváre. Podľa slov samotných žiakov sa v tento deň naučili veľa zaujímavostí a praktických zručností z oblasti financií. Veľké ďakujeme patrí obom odborníkom, ktorí si našli čas a našim žiakom pomohli zorientovať sa vo svete financií. Už teraz sa tešíme na ďalšie možné stretnutie v budúcnosti.

Mgr. Alexandra Mrižová