Týždeň mobility na našej škole
Európsky týždeň mobility sa každoročne koná v termíne 16. – 22. septembra a nabáda ľudí k zdravšiemu a aktívnejšiemu životnému štýlu a zároveň chránime naše životné prostredie. Šport je aktivita ktorá je dôležitá pre každého z nás. Vnáša do života pevnú vôľu, radosť, kondíciu, cieľavedomosť a posilňuje imunitu. Mal by sa stať našou každodennou súčasťou. Už len cesta do školy, kedy vymeníme štvorkolesového tátoša za toho dvojkolesového, má pre nás a prírodu pozitívny prínos.
Dňa 20. 9. 2022 sme sa do týždňa mobility zapojili aj my. Žiaci zo 6. A a 7. A sa previezli po cyklotrase s krátkou prestávkou pri detskom ihrisku Žihadielko. Tam si od organizátora podujatia vypočuli informácie o bezpečnosti na cestách, v krátkosti sa im prihovorila aj pani primátorka a po malom občerstvení sa presunuli opäť do školy.
Takže ,,naštartujme” naše dopravné prostriedky, autá nechajme doma a urobme niečo pre seba.

,,Ak niečo naozaj chcete urobiť, nájdete spôsob. Ak nechcete, nájdete si výhovorku." - Jim Rohn -

Petra Mudrochová