Hviezdoslavov Kubín (obvodné kolo)
Žiakov na súťaž pripravovali: Mgr. Jana Gallasová, Rastislava Macková, Mgr. Dana Strejčková a Mgr. Tomáš Kováčik.. Pani učiteľky D. Strejčková a R. Macková sprevádzali našich recitátorov aj na súťaži. Umiestenie v obvodnom kole:

Poézia
I. kategória 2. miesto – Hana Vojvodíková, 3. A
II. kategória 1. miesto – Sabína Bošanská, 5. D
III. kategória 1. miesto – Adrián Mihalík, 7. D

Próza
II. kategória 1. miesto – Samo Podolec, 5. D
III. kategória 2. miesto – Juraj Ferenčík, 8. A

Naši žiaci opäť predviedli svoje recitátorské kvality. Skvelými výkonmi sa snažili zaujať prítomné publikum i odbornú porotu, ktorá nám udelila tri prvé a dve druhé miesta. Víťazom srdečne blahoželáme! Ďakujeme všetkým za umelecký zážitok z ich vystúpení, svedomitú prípravu, hodiny, ktoré venovali práci s ukážkami, a želáme veľa pozitívnej motivácie, novej energie, a pôsobivých textov do ďalších ročníkov HK. V nasledujúcom okresnom kole nás budú reprezentovať víťazi obvodného kola (1. a 2. miesta označené tučným písmom).

Tomáš Kováčik