Divadelný festival anglického jazyka na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre
Festivalová prehliadka bola určená žiakom základných, stredných škôl a gymnázií. Školy mohli predviesť ako sa vzdelávanie prepája s umením a kreativitou, alebo podporiť súťažiacich potleskom ako diváci. Naši žiaci, v úlohe vďačného publika, pozorným okom hodnotili jedinečné autorské spracovanie diel, jazykové výkony a v neposlednom rade aj herecké výkony.

Žiakov zaujala pestrosť žánrov, moderné aj klasické prevedenie hier, prvky humoru, tanečných choreografií a krásnych kostýmov. Čo však upútalo najviac, bolo spracovanie a dramatizácia po jazykovej stránke. Pre žiakov je motivačným prvkom vo výučbe jazyka zistenie, že jazyk dokáže odovzdávať myšlienku aj davom ľudí. O to viac, keď vás ten odkaz chytí za srdce.

Mali sme možnosť vidieť nevšedné príbehy v novodobom poňatí pod názvami: The Little Prince, My Mother, Conquest of Paradise (Story of Columbus), The Tailor of Swafham, My Dream, Romeo and Juliet, Forrest Gump.

Mgr. Martina Žáková