MDD v Rádiu Topoľčany
Žiaci vo svojich vstupoch hovorili o histórii tohto sviatku i o tom, že nie všetky krajiny si Deň detí pripomínajú v rovnaký deň. Filip pobavil všetkých v štúdiu svojou príhodou o cene, ktorú vyhral v školskej tombole práve na MDD – bolo to týždenné doučovanie matematiky s vtedajšou pani riaditeľkou. Odvtedy sa do žiadnej tomboly radšej nezapojil. Poslucháčom prezradil i to, že doučovanie prebiehalo cez prázdniny.

Deti si atmosféru rádia užívali so sympatickými a vtipnými moderátormi. Prvotný ostych našich žiakov rýchlo nahradilo suverénne amatérske moderovanie. Profesionálni moderátori im zase prezradili niečo o tom, ako si navzájom zo špásu hádžu pod nohy moderátorské polienka v podobe nie práve žoviálnych otázok, na ktoré nie sú dopredu pripravení.

Z tejto vydarenej akcie si žiaci odniesli okrem certifikátov za moderovanie a vecných cien aj prísľub pani dramaturgičky a moderátorky  rádia Gabriely Švajlenovej, že sa do rádia ešte dostanú, a to buď prostredníctvom pozvania na takúto milú akciu alebo už ako profesionálni moderátori. Za spríjemnenie MDD formou tohto živého mediálneho zážitku Rádiu Topoľčany ďakujeme.
Tomáš Kováčik