La hora de la cultura hispana – Hodina hispánskej kultúry
Celou hodinou sprevádzali dvaja moderátori, ktorí uvádzali jednotlivé aktivity v oboch jazykoch – po španielsky aj po slovensky. Najskôr sa všetci žiaci predstavili svojmu publiku. Neskôr uviedli zopár dôvodov, prečo si vybrali španielčinu ako druhý cudzí jazyk. Nasledovala pieseň „Vamos a la playa“ a spomenuli krajiny, v ktorých sa dohovoria po španielsky.

Okrem kultúrneho programu, bola súčasťou aj ochutnávka typických hispánskych špecialít. Ako predjedlo podávali tapas, čo sú malé jednohubky z olív, syra, choriza a šunky jamón serrano. Ďalším chodom bolo mexické guacamole podávané s tortilami. Nemohol chýbať dezert – Tarta de Santiago pochádzajúca zo známeho pútnického miesta Santiago de Compostela. A samozrejme osviežujúca nealko sangría z ovocných štiav a čerstvého citrusového ovocia.

Na záver si siedmaci pripravili tanec na pieseň Chocolate a poďakovali všetkým za účasť. Hodina bola veľmi úspešná, nakoľko žiaci siedmeho ročníka nám ukázali, ako ich jazyk baví a čo všetko sa za prvý rok naučili.

Mgr. Katarína Melušová