Divadlo Babadlo
Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden kráľ a ten mal dcéru, ktorá bola zlá a bezcitná. Mladý Kráľ Drozdia Brada sa rozhodol napraviť rozmarnej dievčine hlavu. Keď ju však uvidel, rozhodol sa požiadať ju o ruku. Po jej odmietnutí otec Kráľ vyhlásil, že sa jeho dcéra vydá za prvého žobráka, ktorý zaklope na hradnú bránu. Kráľ Drozdia Brada sa ujal úlohy žobráka, prichystal jej dávku poriadnych lekcií, ktoré ju zmenili na obetavú, dobrosrdečnú a pracovitú princeznú.

Predstavenie nabádalo žiakov zapojiť sa do akcií odohrávajúcich sa na javisku, vtiahlo ich do deja, kde žiaci boli nenásilnou formou motivovaní k spolupráci s hercom a zúčastňovali sa na rozhodovaní v dejovej línii rozprávky.
                                                                  Mgr.A.Fábiková, Mgr.I.Švajcová