Prvouka v 2.B trochu inak
 Cieľom našich aktivít bolo v rámci prístupu inklúzie uplatniť princíp práce s rozmanitosťou v triede, poukázať na možnosť spolupráce učiteľa a pedagogického asistenta a poskytnúť žiakom priestor na vlastné pozorovanie, experimentovanie a tvorenie. Počas prvej hodiny sme so žiakmi diskutovali o tom, kde všade sa s vodou v bežnom živote stretávajú a na čo ju využívajú, naučili sa, z čoho sa voda skladá a vyskúšali si dva jednoduché pokusy. Následne vypracovali projekt, ktorý na záver prezentovali. Celý čas spolupracovali v skupinkách, navzájom sa dohadovali, usmerňovali, komunikovali.

Záverom konštatujeme, že aktivita sa vydarila nad naše očakávania. Žiaci vo svojich projektoch veľmi pekne a hlavne správne uviedli všetky informácie, ktoré získali. Pri prezentácii pozitívne hodnotili pokusy aj prácu v skupinkách. Strávili sme spoločne podnetný čas.

Ing. Henrieta Knoblochová