XI. ŠKOLSKÁ OLYMPIÁDA – I. STUPEŇ
Na športovú plochu sa zoradili všetky deti z prvého stupňa a vypočuli si príhovor pani riaditeľky Mgr. Anny Krajčíkovej, viceprimátora mesta Topoľčany Juraja Želisku a predsedu Olympijského klubu Tríbeč Mgr. Mariána Kapustu. Úvodný ceremoniál sprevádzalo zapálenie olympijského ohňa a vztyčovanie vlajky za znenia olympijskej hymny. Zástupcovia z radov športovcov a rozhodcov predniesli sľub o dodržiavaní pravidiel súťaženia v duchu fair play. Po úvodnej slávnosti začalo športové zápolenie v jednotlivých atletických disciplínach - skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou, hod plnou loptou, šplh, beh na 50 m, beh na 60 m, vytrvalostný beh na 250 m, vytrvalostný beh na 300 m a štafetový beh.
Na záver športového dňa si najlepší športovci pri slávnostnom odovzdávaní na stupienkoch víťazov prevzali diplomy, krásne medaily a vecné ceny, ktoré venoval Olympijský klub Tríbeč. Okrem jednotlivcov boli tiež vyhodnotené dve najlepšie triedy, ktoré získali víťazné poháre.
Poďakovanie patrí všetkým pedagógom za prípravu a výber najlepších športovcov, všetkým rozhodcom, organizátorom a žiačkam z 9. ročníka, ktoré tiež prispeli k zdarnému priebehu školskej olympiády.

Mgr. Miroslava Patai