Viedeň - prírodovedná exkurzia
Pri príchode do hlavného mesta Rakúska si žiaci vyskúšali orientačné schopnosti v nákupnom centre SCS Shopping. Tento nákupný raj sa rozprestiera na ploche takmer 200 000 m², nachádza sa v ňom viac ako 50 reštaurácií a kaviarní, ktoré sa rozprestierajú na 1,6 km dlhej trase centra. Mnohí z nás, ktorí sme pocítili hlad, sme neodolali a ochutnali známym Wiener schnitzel.

Ďalšou zastávkou bol zámok Hofburg. Žiakov sme informovali o niekdajšej rezidencii Habsburgovcov, vládcov Rakúsko-Uhorska. Postupne sme sa presunuli až pri Dóm svätého Štefana, ktorý je označovaný aj ako symbol Viedne. Zaujímavosťou je, že katedrála bola počas II. svetovej vojny zničená a už do siedmich rokov obnovená. V Dóme sv. Štefana sa tiež ženil hudobný skladateľ Wolfgang Amadeus Mozart.V interiéri kostola, mohli žiaci obdivovať nádhernú architektúru, varhany a 18 oltárov. Potom naša cesta viedla do Prírodovedeckého múzea. Múzeum sa rozprestiera v nádhernej historickej budove, kde nájdeme dve poschodia plné zaujímavých exponátov. Nachádza sa tu viac ako 20 miliónov predmetov od prehistoriských ulitníkov cez 200 rokov staré a veľmi cenné vypreparované zvieratá až po modely dinosaurov v životnej veľkosti.Skvostom zbierky je 29.500 rokov stará a len jedenásť centimetrov vysoká „Willendorfská Venuša". Klenotom múzea je aj kytica vyrobená z 2100 diamantov a takmer 800 drahokamov, ktorú venovala Mária Terézia svojmu manželovi.

Žiaci si mohli prezrieť rôzne druhy expozícií napr.: mineralogickú, botanickú, zoologickú, antropologickú ale aj najväčšiu a najstaršiu zbierku meteoritov na svete. Veríme, že každý si našiel niečo, čo ho zaujalo. Po náročných prehliadkach sme sa unavení, ale veríme, že šťastní a spokojní vo večerných hodinách vrátili domov.

Učitelia biológie