Európsky deň jazykov
Učiteľky cudzích jazykov si pripravili pre žiakov rôznorodé aktivity podľa úrovne ich vedomostí. Mladší žiaci zábavnou formou spoznávali vlajky európskych štátov, ktoré aj vyfarbovali, hlavné mestá, či pozdravy vo viacerých jazykoch. Vo vyšších ročníkoch sa žiaci zabavili pri aktivitách, v ktorých mali priradiť pozdravy, zvukové nahrávky a obrázky pamiatok a jedál k rôznym krajinám. Žiaci diskutovali aj o význame učenia sa cudzích jazykov, aké jazyky sú najrozšírenejšie a vedomosti si preverili v kvízoch na interaktívnej tabuli. Dozvedeli sa tak aj mnoho nových a zaujímavých informácií o jazykoch. Z vlastnej skúsenosti mohli porozprávať svoje zážitky z cestovania a poznávania krajín.

Aktivity žiakov zaujali, s nadšením sa do nich zapájali a boli pre nich motiváciou k zlepšovaniu sa pri štúdiu jazykov.

Mgr.Monika Kubrická