Divadelné predstavenie Zlodejka kníh
Bola to inscenácia vo forme silného príbehu z obdobia druhej svetovej vojny. Príbeh na motívy svetoznámeho bestselleru Marka Zusaka žiakom priblížil, ako vyzeral bežný život v nacistickom Nemecku. Ústrednú postavu stvárňuje Liesel, dospievajúce dievča. Opustila ju mama a zomrel jej malý brat. Liesel má deväť rokov, nevie písať ani čítať, v novom kolektíve nie je žiadaná. Náhradná mama je ukričaná, našťastie má láskavého otca. Ťažké chvíle jej pomáha prekonať kamarát Rudy a nový člen – žid Max, ktorý sa v rodine skrýva. Zaujímavou postavou je aj Smrť, ktorá je zároveň aj rozprávačom. Vystupuje s eleganciou, vtipom, aj keď neprejavuje emócie, len v závere odhalí isté city. Krutosť a fatálnosť vojny vyvrcholí až pri bombardovaní mesta, Liesel spomedzi priateľov a rodiny jediná prežije.

Predstavitelia jednotlivých postáv sa zaujímavým spôsobom priblížili mladému publiku. Snažili sa zobraziť hrôzy smrti, no i strasti a radosti jednoduchého trinásťročného dievčaťa, ktoré malo až príliš veľa skúseností so stratou blízkeho človeka. Napriek emotívnosti a vážnosti témy sa im do predstavenia podarilo vniesť aj prvky humoru a satiry, čím v divákoch zanechali silné pocity.

Triedni učitelia