Projektové vyučovanie Duchonka - Kulháň
Pri vyhľadávaní informácií žiakom pomáhali najmä informačné panely, kde sa mohli dočítať napríklad o veternej smršti, ktorá vyvrátila stromy na ploche 850ha, o najstarších stromoch, ktorých vek sa pohybuje od 300-550 rokov.

Pozornosť a zručnosť žiakov sme overili pomocou pracovných listov. Ich úlohami bolo napríklad zakresliť turistickú značku, ktorá označovala cestu, po ktorej sme išli. Žiaci si na začiatku i na konci náučného chodníka merali dĺžku svojho tieňa. Pri tejto úlohe bolo veľmi pekné sledovať, ako si navzájom deti pomáhali. Ďalej spoznávali ihličnaté a listnaté stromy, merali ich obvody. Veľmi poučná bola aj posledná tabuľa s názvom ,,Čo nepatrí do lesa.“

Verím, že si žiaci z projektového vyučovania odniesli nové vedomosti, naučili sa tvorivo pracovať a spolupracovať s rovesníkmi.