Здравствуйте! Zdravstvujte!
... a potom ich čakala odborná prednáška o Ruskej federácii. Tú si žiaci pripravili vo forme PowerPointovej prezentácie a priblížili nám základné geografické i kultúrne poznatky o krajine. Súčasťou tejto hodiny bolo aj predstavenie základných ruských suvenírov ako samovar, nevaľjaška, matrioška či riad z tradičnej ručnej drevomaľby chochlomá, ktoré charakterizujú túto krajinu. Zlatým klincom programu bol prednes žiačky 9.C triedy, ktorá si pre nás pripravila úvodnú strofu najnámejšieho ruského románu vo veršoch – Eugen Onegin.

Na záver hodiny sme pohostili prítomných menším občerstvením v podobe typického ruského šalátu Mimoza, pozostávajúceho z uvarenej zeleniny a ryby, čierny čaj ako národná tradícia a aby si učitelia osladili trochu vyučovanie, tak k čaju ich čakali ruské sladké maškrty – čokoládové bonbóny. Žiaci deviateho ročníka nám ukázali, čo všetko sa naučili a nadobudli za necelé tri roky štúdia tohto cudzieho jazyka.

Mgr. Oľga Omastová