Blízki spoločníci človeka
Lucka Slamková (6.A) si pre svojich spolužiakov prichystala malé prekvapenie. Na hodinu biológie si priniesla svojho kocúra Mura. Povedala nám o ňom zopár zaujímavostí. Napríklad to, že jedinečná stavba chrbtice mačiek umožňuje tlmiť náraz, vďaka vyrovnávaciemu reflexu pri páde sa dokážu pretočiť končatinami nadol. Chôdza mačky je podobná chôdzi ťavy. Dvíhajú obe pravé nohy a potom ľavé. Murko veľmi rád spí. Vo všeobecnosti mačky dokážu spať až 16 hodín denne. U človeka by to mohlo viesť k rôznym ochoreniam, no u mačiek sa vyvinul mechanizmus, ktorý stimuluje svaly a kosti jemnými vibráciami – pradením. Tieto vibrácie pomáhajú nielen mačkám, ale aj človeku proti stresu, preto nás veľmi rada navštívila aj pani riaditeľka.

Žiaci 6.A si na hodinu biológie prichystali zaujímavosti o svojich blízkych spoločníkoch. Dominika Jamrichová a Monika Tóthová si pripravili aj krátke videá, v ktorých sa ich obľúbenci predviedli. Dominika nahrala psíka ako robí rôzne triky a Monika nám vo videu predviedla cval na jej poníkovi.